Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sacret

10. 5. 2007

Sacred

Sacred je skvělý RPG. Pokud máte rádi Diablo, pak je tato hra určená pro vás.

Hru jsem hrál za gladiátora, ale vyzkoušel jsem si i ostatní postavy. Rozdíly v questech, tedy kromě prvních dvou jsou minimální.  
Návod jsem rozdělil do dvou části, první jsou hlavní úkoly a také ty, které jsou potřebné k její splnění a druhá, mnohem zábavnější část se týká vedlejší úkolů. Úkoly v této hře jsou požehnaně a to nepočítám náhodně generované, takže pokud byste nenašli úkol, který je zde popsaný, tak je možné, že jste narazili na náhodný úkol anebo jsem daný úkol opomíjel.

Hlavní úkoly

Gladiátor

Hned na začátku se vybavte zbraní, váš mistr vám slíbil, že pokud vyhrajete poslední souboj, tak vás nechá jít. Běžte bránou do arény, tam porazte 2 chlápky, pak se vraťte zpět. Bohužel mistr vás zradil a poslal proti vám své kumpány, zabte je všechny. Jediný, kdo není proti vám je chlápek v modrém. S nim utečte ven a doprovoďte ho do pevnosti Bellevue.

1. For crown and country

Zadavatel: commander Romata
Místo: pevnost Bellevue

Po dopravení tajného špióna k pevnosti Bellevue, vám velitel Romata nabízí další úkol, najít seržanta Trevilla ve městě Porto Valum. Na mapě by se vám měl objevit modrý štít, tak tam je pozice Porto Valum. Při cestě vás budou napadávat gobliní, takže si docela nahrábnete zkušenosti. Až dorazíte k Porto Valum, tak běžte za Trevillou, ten stojí poblíž mostu, pokecejte si s nim.

2. Wilbur

Zadavatel: sgt. Treville
Místo: Porto Valum

Treville vás požádá abyste osvobodili Wilbura ze zajetí orků. Dejte se k jihozápad, pak po pěšince do lesa, měli byste najít tábor orků. Wilbur se nalézá v jednom ze dvou stanu. Venku si můžete nasednout na koně, pokud ještě žádného nemáte. Spolu s Wilburem se dejte k hradu prince Walora.

3. On a Diplomatic Mission

Zadavatel:princ Valor
Místo: hrad Urkenburgh

Princ má bohužel oslabenou armádu, která nemůže odolat nadcházející bitvu s orky. Budete požádání, abyste donesli zprávu baronovi De Mordreyi, který by mohl poskytnout své jednotky. Spolu s Wilburem se dejte na cestu, dostaňte se k Faeries Crossing, odtud se dejte na sever k hradu. Pokecejte si s baronem a dostanete prsten, kterým máte ukázat jeho elitním jednotkám.

4. Shakura

Zadavatel: baron Mordrey
Místo: Crow´s Rock Castle

S prstenem od barona se na sever je to oblast Ice Creek Pass, tam naleznete malou skupinu elitních šermířů, pokecejte si s jejich kapitánem a dejte mu prsten od barona. Bohužel, ten prsten není na znamení spolupráce, ale je to znamení smrti, pro vás. Zabte všechny elitní jednotky.

5. The Way to Wyvern Pass

Zadavatel: Wilbur
Místo: Ice Creek Pass

Vašim úkolem je informovat prince Valora o zrádci. Proto se musíte urychleně dostat do Wyvern Pass. Až dojdete před vchodem do Wyvern Pass, tak vás zastaví De Mordreyovi jednotky. Zaútočte na ně a nešetřete je. Pak pokračujte dál, směrem na jih, tam naleznete pobita vojska prince Valora a poslední přeživší vojáka Michaeliuse.

6. The Battelfield at Wyvern Pass

Zadavatel: Michaeliuse
Místo: Wyvern Pass

Michaelius, přeživší voják, vás požádá o vodu. Kousek na jihu se nachází voda, ale nejdříve zabte nepřátele, pak si naberte vodu. Hra bohužel v těchto místech poněkud Buguje, takže pokud jste neaplikovali patch, pak je tady řešení. Klikněte na ~, čímž aktivujete konzoly, do ně napište WASSER, tedy německý voda a mělo by to být v pořádku.

7. Vilya, Baroness of Mascarell

Zadavatel: Michaelius
Místo: Wyvern Pass

Voják vám poví, kde by mohl být princ Valor. O jeho pobytu by mohla vědět baronka Vilya, proto se podívejte na mapu a běžte za ni.

8. Escape from Mascarell

Zadavatel: baronka Vilya
Místo: Mascarell

De Mordreyovi muži již obsadili Mascarell a uvěznili baronku. Naštěstí baronka ví, kde nyní je princ, spolu s ni se probojujte přes město až k hlavní bráně, kde baronka je otevře. Spolu s ni pokračujte přes lesy až k pevnosti Tyr-Fasul.

9.1 Valor´s Plans

Zadavatel: princ Valor
Místo: Tyr-Fasul

Princ vás poslal na misi. Dejte se směrem k Khorad-Nur. U brány vás stráž nepustí, máte dvě možnosti, splnit mu jeho úkol The Camp of the Undead nebo ho porazit. Ať tak či onak se dostanete dovnitř. Tam zabte tuny nepřátel. Z těl orkského šamana vypadne roh démona, to si vemte.

9.2 The Camp of the Undead

Zadavatel:Orc Gate-Keeper
Místo: před bránou do Khorad-Nur

Na jihu od Khorad-Nur naleznete tábor nemrtvých, zabte všechny i jejich vůdce nemrtvého draka. Po vymlácení nemrtvých se dejte zpět k orkovi, který vás pustí dovnitř.

10. Off To Braverock

Místo: Khorad-Nur

Vašim úkolem je dostat se do Braverock. Takže se podívejte na mapu a běžte tam. Až tam dorazíte, tak si pokecejte s Laru Aishu, ta vás pošle za Pry, který stojí u hospody.

11. The Rebel Base in the Sewers

Zadavatel: Pry
Místo: Braverock

Spolu s Pry běžte do krčmy a vstupte do podzemí. Tam naleznete vchod do kanálu, kterým Pry otevře. Pokračujte dále o 2 patra dolů, tam najdete prince Valora.

12. Of Princes, Magicians and Demons

Zadavatel: princ Valor
Místo: Stoky v  Braverock 

Kousek odtud stojí Shareefa, pokecejte si s ni o démonech.

13. The Path to the Abbey in Ice Creek Valley

Zadavatel: Shareefa
Místo: Stoky v  Braverock

Shareefa vám řekne o démonovi, který se dostal na tento svět. Spolu s ni se vydejte do opatství hledat bližší informace o tomto démonovi. Dejte se na sever, pak přes Ice Creek Pass až k opatství. Zde si pokecejte s Maegving Telari.

14. The Library of the Elder

Zadavatel: Maegving Telari
Místo:Ice Creek Vally

Probojujte se dovnitř, zabíjejte všechny ledové obry, pak přejděte most. Za moste je již hledaná knihovna. Opět se probojujte na konec, kde se setkáte s serafínovým duchem a pokecejte si s ni.

15.1 The Elements of Ancaria

Zadavatel: Shareefa
Místo: knihovna

Dejte se do první budovy v klášteře, pak k severovýchodním rohu najdete průchod mezi stěnami. Za ni jeskyně, pokračujte dále. Až se dostanete z jeskyně, tak běžte k další budově, uvnitř se dejte po schodech nahoru, naleznete tam první element-Vzduch. Pro další element se dejte k Wyvern Pass, odtud pak na jih a jihozápad. Držte poblíž skal, měli byste tam najít přechod, pokračujte dál přes lávu až do jeskyně, pak se dostanete ven a opět přes lávu a do další jeskyně. Probijte se přes nepřátele až k jejich hlavnímu bossovi draku Sirithcam, zabte ho a seberte z jeho těla runu. Otevřete dveře, za ni jsou najdete na piedestalu Ohnivý element. Použijte na portál runu z draka a dostanete se do Bravensbury. Odtud se dejte na SV, dostanete se do Zhuhrag-Nar, pak vlezte do podzemní pevnosti. Dejte se směrem k SV, tam se nalézá jeskyně. Pokračujte dále až ke zamčeným dveřím, poblíž je místnost s Maeglawari, tu zabte a seberte z ni klíč, kterým otevřete dveře. Přes paprsky se dostanete k dalším dveřím, zabte medúzu, která dveře hlídá a dostanete se dál. Za dveřmi na vás již čeká piedestal s elementem Země. Kousek dál je teleport, který vás dopraví k vchodu do podzemí. Od tohoto místa se dejte k JV, u řeky najdete Loknora, k pokračování je nutné splnit quest The Dams of the Dwarves of Gnarlstat pro něho. Po dokončení questu vás pustí dál. Pokračujte cestu, dokud se nedostanete k jezírku, tam se nachází vchod do Verag-Nar. Vypusťte vodu a vlezte do Verag-Nar, opět na podstavci se nachází element-Voda.

15.2 The Dams of the Dwarves of Gnarlstat

Zadavatel: Loknor
Místo: před Verag-Nar
Odměna: vstup do Verag-Nar

Vašim úkolem je uzavřít přehradu, od Loknora dostanete teleportačí runu. Dejte se za mostem, tam je teleport, který aktivujte pomocí runy. Po teleportu se dejte směrem k blízké jeskyni. Uvnitř se probojujte k páce, za ni zatáhněte, pak dveřmi poblíž se dostanete ven. Vraťte se k Loknorovi pro odměnu.

16.1 Shaddar-Nur

Zadavatel: Shareefa
Místo: Mystdale Castle

Od hradu na východ se nachází malý přechod, kousek dál najdete na zemi čtverec, stoupněte si na ně a budete teleportování. Po teleportu se dejte k blízké jeskyni, pak se dostanete do pouště. Odtud se dejte k JV do další jeskyni. Odtud pak po skalách nahoru až do sněžné oblasti, pak doprava ke křižovatce, poblíž by měl být teleport, ten aktivujte, bude se vám hodit. Pak pokračujte cestou dál až k hradu Shaddar-Nur. V hradě najdete zloobra Glubba, ale zatím ho nechte být. Pak se dejte po schodech dolů, tam proveďte masakr a seberte si runu, z piedestal element Prázdnoty a Shaddarův deník. Běžte nahoru, kde si pokecejte s Glubbou, stane se vaším společníkem, pak s nim splňte quest Glubba - Jar. Kousek od hradu se nachází teleport, tam použijte runu a dostanete se do Mystdale Castle, odtud pak do Braverock ke stokám. Tam si pokecejte s Shareefou.

16.2 Glubba - Jar

Zadavatel: Glubba
Místo: hrad Shaddar-Nur

Na hradě Shaddar je zloobr Glubba, pokecejte s nim a zjistíte, že by se chtěl dostat zpátky ke své rodné zemi. Spolu s nim se dejte do hradu Mystdale, odtud pak na severu je město Moorbrook, tam se tedy dostaňte.

17. The Assault

Zadavatel: princ Valor
Místo: Braverock Castle

Nyní je čas porazit zrádného barona De Mordreye. Dojděte k hradu, zabte co nejvíce zrádců, pak bránu do hradu otevřete a vlezte dovnitř. Tam již na vás čeká souboj s De Mordreyem a jeho nohsledy.

18. The Forge of the Ancestors

Zadavatel: princ Valor
Místo: Braverock Castle

Spolu s Shareefou se dejte za hradem, tam se nachází vchod do ruin prastarých. Proběhněte 3 patra. Dole pak položí Shareefa 5 elementů na piedestal.

19. The Heart of Ancaria

Zadavatel: Shareefa
Místo: Ruiny prastarých

Sloučení 5-ti elementu vznikl Srdce Ancarie, seberte ho z piedestalu. Potom si dejte pokec s Shareefou a pak vlezte do portálu.

20. The Soul of the Demon

Zadavatel: Shareefa
Místo: Ruiny prastarých

Shareefa nyní vyvolá démona, na vás pak už zbývá zničení rohu. Po zničení rohu se objeví démon, zabte ho. Seberte zpět Srdce Ancarie a otevře se vám portál, projděte jimi. Po teleportu si dejte pokec s Shareefou, bohužel Shareefa je totiž Shaddar, který vám právě ukradl Srdce Ancarie. Na vás zbyli kostlivci, po jejich zabití si dejte pokec s Alcalatou.

21. Shaddar

Zadavatel: Alcalata the Wise
Místo: Braverock Castle

Dejte se směrem k hradu Shaddar-Nur. U hradu se dejte o poschodí dolů, kde je teleport, tam vlezte a dostanete se k Shaddarovi. Bohužel je nesmrtelný, ale okolo sebe má své kněze, ty zabte. Zbudou po nich světýlka, dotkněte se těchto světýlek, tak nyní můžete mlátit do toho čaroděje, ale po čase kouzlo opět vyprchá, takže opět se musíte dotknout světýlka. Takto ho mlaťte dokud nezemře. Shlédněte si závěrečnou animaci.

Vedlejší úkoly

Bellevue

1. Where is the Blacksmith?

Zadavatel: Anurf
Místo: kousek od commander Romata v pevnosti Bellevue
Odměna: meč a u kováře si můžete vylepšit zbraně

Potom co se dostanete do pevnosti, tak hned můžete získat další quest. Po pokecu s Anurfem se dozvíte o ztraceném kováři. Dejte si pokec s ženou kováře, ta vám řekne kde by mohl být, proto se tam vydejte. Zabte vlky, které obklopují kováře, pak si s nim dejte pokec. Řekne vám, že ztratil vzácný meč a chtěl by ho zpátky. Na západě je tlupa goblinů, ty zabte a doneste meč kováři.

2. Wolf´s Eyes

Zadavatel: Victor Homa
Místo: Bellevue, poblíž malé věže nebo kousek na sever od kovárny
Odměna: zkušenost, předměty z vlčice a runa

Po pokecu s Victorem se dovídáte o vlčici, která napadává jeho ovce. Dejte se podle mapy k lesu, tam se nalézá malá cestička, která vás zavede přímo k ni.

3. Messenger

Zadavatel: Sandra Lintari
Místo: na východ od Bellevue v malé zahrádce u řeky
Odměna: runa

Dejte se na západ, přes arénu, tedy místo, kde jste jako gladiátor začali, za arénou je již Silver Creek. V Silver Creek se dejte do místní hospody, kde najdete Reinholda of Tara, dejte mu jeho zprávu a pak se vraťte k Lintari pro odměnu. 

4. Abducted

Zadavatel: Imue
Místo: kousek na sever od Bellevue je opatství
Odměna: peníze

Imue vás požádá o záchranu její sestry, která byla unesena bandou otrokářů.
Od opatství se dejte na západ, tam se nalézá jeskyně, tam v mini dungeonu zabte vše, v jedné místnosti se nalézá Nimues. Dejte s ni pokec, čímž jste ji osvobodili. Pro odměnu se dejte do opatství. 

5. Arogarn, the Forest Ranger

Zadavatel:Farmář
Místo: na jihu od Bellevue se nachází v lese farma, tam naleznete farmáře

Farmář vás požádá o zanesení zprávy k rangerovi Arogarn. Toho najdete v hospodě v Bellevue, dejte si s nim pokec.

6. Missing Son

Zadavatel: Worried Mother
Místo: na jihu od Arény, kde začíná gladiátorovo dobrodružství

Na jihu od tohoto místa najdete vchod do jeskyně, uvnitř zabte všechny vlky a vyhledejte Jonase. S nim se vraťte k jeho matce.

Silver Creek

1. Escort

Zadavatel: Jakob Noxtrax
Místo: Silver Creek, ve středu města

Ve městě Silver Creek je obchodník, který by se rád dostal do Porto Valum. Spolu s nim a jeho osobním strážcem se vydejte do Porto Valum. Úkol plňte jako součást For crown and country. Až se s nim dostanete do Porto Valum, tak si s nim naposled pokecejte a dostanete odměnu. 

2. The Book of Wisdom

Zadavatel: Zaman
Místo: Silver Creek, ve středu města
Odměna: výměna run a naučí vás komba

Combo master Zaman vás požádá i přinesení jeho odcizené knihy. Podle mapy se dejte na východ, tam najdete tlupu orků a goblinů, zabte je a jeden z nich má u sebe tu knihu.

3. Shinning Light

Zadavatel: Avengarius
Místo: Silver Creek město

Ve městě Silver Creek můžete najít opilého vojáka, ten vám řekne o pokladu.
Dejte se na západ k malé jeskyni. Zabte monstra uvnitř a v jedné truhle najdete poklad. Pokud chcete, tak se můžete vrátit k vojákovi a dát mu část pokladu, za to dostanete zkušenost navíc.

4. Adelina

Zadavatel: Count Markus
Místo: Silver Creek

Na západ od města je dům, ve kterém najdete Markuse, požádá vás o nalezení jeho dcery.
Dejte se od tohoto místa na JZ, tam najdete ruiny a Adelin, zabte útočící vlky a pak ji odveďte domů.

Porto Vallum

1. Orc Slayer 

Zadavatel: sgt. Quinn Dexter
Místo: Porto Vallum-město

Dejte se na JV od města, tam poblíž lesa najdete vůdce orků Urgalooka, zabte ho, pak se vraťte do města pro odměnu.

2. Hidden Merchant

Zadavatel: obchodník
Místo: na JV od Porto Vallum v jeskyni

Uvnitř jeskyně zabte nepřátele, pak si dejte pokec s uvězněným obchodník, spolu s nim se dejte do města. Od teďka s nim můžete obchodovat.

3. Cattle Rustlers

Zadavatel: Irina
Místo: v malé farmě poblíž středu města Porto Vallum

Irina vás požádá o pomoc při získání jejího dobytka. Spolu s ni se dejte do chýše zlodějů a zabte je všechny. Po jejich vybití si dejte pokec s Irinou pro odměnu.

4. Orcs!

Zadavatel: Farmář
Místo: JZ od města Porto Vallum

Dejte se směrem k této farmě. Uvidíte jak tlupa orků zaútočila na farmu, spolu s farmářem je vymlaťte a pak si s nim dejte pokec o odměně.

Florentina

1. Whispers in the Wind 

Zadavatel: Sisayah Rei
Místo: na severu od Florentinyv lesích s malým domkem

Sisayah vás požádá o získání zvláštních bobulí z prokletého místa. To místo se nalézá na SV od měst, tam naleznete ty bobule, které pak odneste zpět Sisayah.

2. Hunters of the Night

Zadavatel: Kerinar
Místo: Florentina

Jednoduchý quest, na severu mezi stromy najdete tlupu vlků, zabte je.

3. Ravenous Beasts

Zadavatel: Kitt
Místo: Florentina

Na jihu od města najdete krávy a poblíž je tlupa vlků, opět je zabte.

Porto Draco

1. Love Token

Zadavatel: Markus 
Místo: Porto Draco v severní části

Doneste Markusovu zprávu k jeho milé Danielle do města.

2. Nucquam Astralis

Zadavatel: Lord guido
Místo: Porto Draco

Nad městem najdete rodinné sídlo lorda Guida, celé jeho panství vyčistěte od duchů, najděte také hlavního duch lady Janina. Dejte si s ni pokec a zjistíte, že lord Guido ji zabil. Jako správný hrdina musíte napravit bezpráví, proto o této skutečnosti běžte za proradným Giudem, zabte ho i jeho ženu a pak se vraťte k Lady Janině pro runu.

3. The Robbers Camp

Zadavatel: Silvio Dala
Místo:město Porto Draco
Starosta Silvio vás požádá o likvidaci lupičů, které sužují okolo města. Dejte se na západ, tam naleznete jeskyni s těmito darebáky.

Mascarell

1. The Painting

Zadavatel: Janosch
Místo: Mascarell

Janosch mascarellský sběratel umění vás požádá o navrácení svého obrazu, kterým byl ukraden Bazem. Dejte se na západ k malému domečku, nejdříve zabte stráže přede dveřmi, pak vlezte dovnitř a "slušně" požádejte Baze o navrácení obrazu. Obraz odneste majiteli.

2. Groom on the run

Zadavatel: Serena
Místo: Mascarell, ve středu městu u chrámu

Serena vás požádá o přesvědčení Marcuse, její snoubenec, aby se vrátil ke své svatbě. Marcuse najdete u hospody, trochu ho zmlaťte a on se ochotně vrátí.

3. Boris Richfield

Zadavatel: Angelica
Místo: na SZ od Mascarelly

Dejte se od Angelicy k mostu, tam zmlaťte Borise. Pak se vraťte k Angelice pro odměnu.

Faeries Crossing

1. Ronin

Zadavatel: Commander of Faeries Crossing 
Místo: Faeries Crossing

Od velitele se dozvíte, že roninové chtějí napadnout Mascarell, proto se dejte na most, kde nepřátelům ukažte své ostří.

2. Poisoned Wells

Zadavatel: Deylen - Agent of the Crown
Místo: Faeries Crossing

Od agenta dostanete úkol, najít protijed, který zneutralizuje otrávenou studnu.
Dejte se na západ do lesa, tam najdete vchod do jeskyni. Zabte všechny nepřátele a hlavně vůdce bandy, který u sebe má protijed.

3. Family Ties

Zadavatel: Roland Gnaror
Místo: Faeries Crossing, na západ od města

Roland vás požádá o nalezení jeho neteře, tu najdete sever. Spolu s ni se vraťte zpět, vtom se z Rolanda stane čaroději a ještě si přivolá své dva nohsledy, zabte je vše, pak si dejte pokec s Svenjou.

Timberton

1. The Tree of Life

Zadavatel: Vim
Místo: Timberton

Spolu s Vimem se dostaňte ke Stromů života. Až se tam dostanete, tak se utkejte s Aldaridora - Lady of the Trees a její elfínky, zmlaťte je všechny a Aldaridora se vzdá.

2. Traces of the Forest Rangers

Zadavatel: Nilannun
Místo: Timberton

Dejte se k SV od města. Až se dostanete na dané místo, tak najdete tělo, seberte z ostatků amulet a byliny. O kousek dál najdete druhého rangera, tomu dejte byliny a spolu s nim se vraťte zpět.

3. Blood Money

Zadavatel: Teleri
Místo: Timberton

Odtud se dejte k JZ, u křižovatky pak na JV, tam na konci najdete 4 lupiče, zabte je všechny, pak se vraťte pro odměnu.

Crown´s Rock Castle

1. The Gypsie Camp

Zadavatel: Drusa the Restless
Místo: na jihu od hradu Crown´s Rock

Drusa, vůdkyně cigánu vás požádá o záchranu svých přátel ze pařátů vojáků barona De Mordreye. Dejte se odtud na JV, tam najdete tlupu vojáků, které zabte.

2. Captain Pigface

Zadavatel: Leah Joyce
Místo: Crow´s Rock Castle

Rebelka Leah vás požádá o likvidaci nechutného De Mordreyová kapitána Pigface. Ten se nachází v SV části města, zabte jeho i jeho může, pak se vraťte pro odměnu.

3. Inquisition Plans

Zadavatel: Quinn
Místo: Crow´s Rock Castle

Opět další agent vás požádá o pomoc. Musíte vyměnit inkviziční plány barona De Mordreye. V této misi vás nesmí nepřátele vidět, pokud dojde k boji, tak je mise nesplněná. Dejte se směrem k plánům, držte u hradeb aby vás nikdo neviděl, pak dojděte k sloupu, na kterém je zvon. Zazvoňte a inkvizotor a jeho tlupa vyjdou ven. Dejte se do místa, odkud šli a vyměňte jim plány.

Slater´s Grave

1. The Merchant of Slater´s Grave

Zadavatel: Franc
Místo:při cestě do Stater Grave

Franc vás požádá o pomstu své sestry, která byla zneužitá zvrhlíkem Rufusem Carnisem. Toho výtečníka najdete v opuštěném domě, odtud pak jeskyni přímo do jeho brlohu. Zabte nepřátele a osvoboďte uvězněné ženy, které odveďte k Francovi.

2. Abduction of the Women of Slater´s Grave

Zadavatel: Mayor of Slater´s Grave
Místo: Slater´s Grave

Dejte se k jeskyni a tam zabte únosce, pak z jeho těla seberte klíč, který otevře cely. Osvobozené ženy doprovoďte do města a hlaste se u starosty pro odměnu.

3. The Outlaws of Slater´s Grave

Zadavatel: Commander of Slater´s Grave
Místo: Slater´s Grave

Vašim úkolem je chytit zločince Roberta. Dejte se k označené jeskyni a probojujte se až k tomuto zločinci, zde vám bude odhaleno, kdo je vlastně tím zlým. Nechte ho žít a seberte mu pramen vlasů, které odneste veliteli ve městě.

Wolfsdale

1. Tax Collectors

Zadavatel: starosta Jaquo
Místo: Wolfsdale

Kousek na jihu od města najdete výběrčí daní, zabte je. Kousek na západ najdete Gnarly, ta se k vám přidá. Spolu s ni jděte na sever, kde zabte vůdce výběrčích daní, pak vejděte do jeskyně a otevřete truhlu. S daněmi se vraťte ke starostovi.

2. Elven Art Stealer

Zadavatel: Maegalinor of Tyr-Hadar
Místo: východní část Wolfdale

Elfínka vás požádá o navrácení jejího majetku. Dejte se do baráku před vámi. Uvnitř pak do sklepa, zde najdete klíč, kterým otevřete pokladnici. Tam získejte hledaný předmět, který odneste elfínce.

3. Wolf´s Blood

Zadavatel: Wolfdale
Místo: Wrendeghast

Farmář Wrendeghast potřebuje zlikvidovat vůdce vlků. Dejte se k JZ, tam je jeskyně s Harrym. Řekne vám, že jeho strýc zabil jeho otce. Jako správňák mu musíte pomoct. Spolu s nim se dejte k jeho strýci, kterého zabte.

Shires Pen

1. Blackrobes

Zadavatel: Martin.
Místo: Shires Pen

Martin vás požádá o osvobození jeho dcery z pařátů démonických kněží. Tlupa kněží najdete na SV u stonehenge. Spolu s zachráněnou Melany s vraťte zpět.

2. Rascals

Zadavatel: Captain of Shires Pen
Místo: Shires Pen

Kapitán vás požádá o chycení zloděje. Dejte se do označené jeskyně, probijte se přes tuny mrtvol až k tomuto zločinci. Zabte ho.

3. Compromissing Situation

Zadavatel: Sir Fabio DeSabreze
Místo: Shires Pen

Dejte se na SV, tam naleznete na zahradě Lady Danu, které dejte náhrdelník.

Braverock Castle

Zde si užijete nejvíce úkolů.

1. Arm of the Black Priest

Zadavatel: Gericam
Místo: Braverock Castle

Opět další agent vás požádá o pomoc. Ve Braverock najdete věž, která vede do podzemních katakomb. Celé to vyčistěte a hlavně zabte Chondose, vůdce Sakkarských kněží. Z jeho těla seberte klíč, kterým otevřete cely.

2. Demon Food

Zadavatel: Captain from Braverock
Místo: Braverock Castle

Kousek od hlavní brány je vchod do jeskyně, tam najdete Lugkoka, toho zabte, pak se vraťte pro odměnu.

3. Moca, the Minotaur

Zadavatel: Celdragil
Místo: Braverock Castle

Celdragil vás požádá o ulovení minotaura Moca. Ten se nachází v jeskyni. Zmlaťte ho a když vás požádá o svobodu, tak souhlaste, jste přece správňák a kromě toho jste také gladiátor a ti si musí navzájem pomoci. S prstenem, jako důkaz o jeho smrti se vraťte k Celdragil, ten však zjistil, že je Moca na svobodu, takže ho zabte.

4. The Tournament

Zadavatel: Captain Cinu
Místo: Braverock Castle

Budete požádání o vymlácení De Mordreyovi chlápky. Vstupte do Arény a zmlaťte všechny nepřátele.

5. Law and Justice

Zadavatel: Adamanta
Místo: Braverock Castle

Proradný soudce Schrullom osvobodil násilníka Abese. Adamanta chce krev těchto bídáků.
Běžte do hospody, zde se setkáte s oběma výtečníky, kteří zrovna oslavují své vítězství. Zabte oba, pak si zajděte pro odměnu.

6. The Rescue of a Noble Lady

Zadavatel: Martha
Místo: Braverock Castle

Služka Martha, věrná své, paní vás požádá o její osvobození ze spáru, jejího zvrhlého manžela. Dejte se k šlechtickému baráku, tam ho zabte a oberte o klíče, kterými otevřte v jejich domě pokoj. Spolu s Lady Enait Sir´hc se dejte k východní bráně, kde na ni čeká Raphael.

7. Ancarian Snow

Zadavatel: Fabrizio DaCorda
Místo: Braverock Castle

Dejte se na východ, tam naleznete Falco Scar-Face, spolu s nim se dejte do guildy zloděju, tam na vás čeká kapitán Bergonix. Pokecejte si s nim a pak mu pomozte s chycením zločince Falco Scar-Face.

8. Goods Messenger

Zadavatel:
Místo: Braverock Castle

Dostal jste úkol, donést balíček k obchodníkovi. Stačí za nim dojít a předat mu to.

9. An Officer and Gentleman

Zadavatel: Ancala da Andelina Fintaria
Místo: Braverock Castle

Ancala je pronásledována nebezpečným důstojníkem z řád De Modreye. Vyjděte z města a tam zabte Obtrusive Officer of DeMordrey i jeho muže.

10. Escort to Thieves District

Zadavatel: Sarevokk the Successful
Místo: Braverock Castle

Stačí s ním jít na označené místo, cestou ho chraňte před nepřáteli, tam na vás čeká Ted.

11. Magical Thistle

Zadavatel: Likara
Místo: Braverock Castle

Stačí dojít na místo a sebrat rostlinku.

Bravesbury

1. Terrible Crime

Zadavatel: Lars Holgerson
Místo:západ od města Bravesbury u Stonehenge

Zde se setkáte s Larsem, spolu s nim se dejte do města a nahlaste zločin veliteli.

2. Hunt for Poachers

Zadavatel: Galadoriel
Místo: Bravesbury

Spolu s Galadoriel se dejte na východ a zabte zde tlupu nepřátel.

3. Bah Spider!

Zadavatel: Roger
Místo:na západě od Bravesbury, na malé farmě

Dejte se na jih od farmy, tam najdete čarodějku obklopenou pavouky. Zabte hmyz, pak si pokecejte s ni. Pak se vraťte pro odměnu na farmu.

4. The plans of the Brotherhood

Zadavatel: Elithu
Místo: na západ od města Bravesbury, při cestě

Spolu s Elithu se dejte do města k jejímu domu, před nim stojí tlupa kněží, zabte je a pak si pokecejte o odměně.

Bravewall

1. Ilim Zhurag-Thalir

Zadavatel: Celdarhil
Místo: Bravewall

Jednoduché, stačí zajít k farmě a tam zabít temné elfy a jejich kněze.

2. Kalim - Khor

Zadavatel: Daniellus Montagnus
Místo: Bravewall

Dejte se přes most, pak na severu najdete vchod do jejich základny. Projděte jimi na druhou stranu a dostanete se k Bhaeste´an the Panther, zabte ho a seberte z něho protijed, se kterým se vraťte k Daniellusovi.

Hedgenton

1. Blockade breaker of the Trade Embargo

Zadavatel: Boboid
Místo:jižní část Hedgenton

Kovář Bobid potřebuje železo, proto se dejte na sever, tam najdete obchodníka, od kterého si kupte železo. Se železem se vraťte zpět.

2. Art Robbers

Zadavatel: Wormuk Stormcliff
Místo:jižní část Hedgenton

Na západě od města se nachází jeskyně se zloději, pobijte je a vraťte se s jejich lupem k Wormukovi.

3. Robber Baron

Zadavatel: Timotheus
Místo: Hedgenton

Opět další agent, který vás požádá o pomoc. Od tohoto místa se dejte na východ, tam najdete pevnost. Zabte všechny nepřátele a u jejich bosse najdete dokumenty, který odneste zpět Tomotheusovi.

4. Forbidden Love

Zadavatel: Sir Beecy
Místo: v severní části Hedgenton

Dejte se na sever k bráně, tam najdete Luteho, který vám řekne o lásce ke Kitty. Jako správňák musíte jim pomoc, i když naštvete sira Beecyho. Zabte kapitána Damira, který vás následuje, pak zajděte za Kitty, kterou odveďte k Lute.

5. The Gallow of Hedgenton

Zadavatel: Angelica
Místo: Hedgenton

Odtud se dejte na sever, tam najdete jeskyni s temným elfem. Zabte ho a z jeho těla seberte smlouvu. Tu odneste ukázat Garo von Govicovi, který by měl stát poblíž šibenice. Zaútočí na vás, takže ho zabte a běžte za soudcem.

6. Assassins in the Family Crypt

Zadavatel: Lady Turrica of Baz
Místo:na jihu od Hedgenton v šlechtickém domě

Dejte se k hrobce a uvnitř najděte vrahy, zabte je. V hrobce najděte Polimedese a spolu s nim se vraťte k jeho ženě.

Highmarsh

1. The Lost Daughter

Zadavatel: Babuschka
Místo: Highmarsh

Babuška vás požádá o nalezení své dcery. Vydejte se na SZ, tam v lesích najdete ztracenou dívku, se kterou se vraťte zpět. Bohužel se z Babušky stane gargoyle, tu zabte, pak si pokecejte s dívkou.

2. Mothers Powder Cup

Zadavatel: Sir John the Warmheated
Místo: Highmarsh

Stačí zajít do označené jeskyně a pobít tam nepřátele. Také si nezapomeňte sebrat kalich.

3. A Dish Eaten Cold

Zadavatel: Rutia the Old
Místo: Highmarsh

Jednoduché, opět zajít do jeskyně a zabít Wyn´gar, z jeho těla seberte hlavu, kterou odneste Rutii.

Gloomor

1. The Lich-Leader

Zadavatel: Heribert
Místo: na farmě, poblíž mostu v Gloomor

Na západě od farmy najdete kobku, vlezte tam a zabte nemrtvé, na konec se utkejte s Lichem. Po jeho likvidaci se vraťte za Heribertem.

2. The Eye of Hell

Zadavatel:Sakkar Priest
Místo:na jihu od Gloomoor, poblíž portálu

U portálu je několik kněží vyznávající démony, zabte je a oberte je o jejich majetek, pak vstupte do portálů. Uvnitř se dostaňte ke kameni, kde si stoupněte na čtverec. Ten vás teleportuje zpět.

Drakenden

1. The Female Dragonslayer

Zadavatel: Drak Loromir
Místo: Drakenden

Drak Loromir je zamilovaný do lidské princezny, chce abyste ji přivedl k němu. Dejte se na západ k táboru drakobijců. Princezna s vámi půjde, jen pokud zmlátíte její tlupu. Pokud obstojíte, pak s vámi půjde k drakovi. U vchodu na vás čeká opět její tlupa, tentokrát už je to na ostří nože, takže je zabte a dejte se ke drakovi.

2. Toothpick for a Dragon

Zadavatel: Lara Aimée
Místo: Drakenden

Drak potřebuje párátko, k jeho tvorbě je nutný diamant. Od dračí jeskyně se dejte na východ, tam je jeskyně s hordou nepřátel, od jednoho z nich po zabití získáte diamant. Ten odneste kováři, který je na jihu od města. S diamantovým kopím se vraťte zpět.

3. Brother of the Dragon

Zadavatel: Loromir
Místo: Drakenden
Odměna: Orbus Dracus

Na mapě již máte označené 4 místa, ke každému běžte a zmlaťte, pak budou ochotní s vámi jít za drakem.

Moorbrook

1. Spider Monster of Moorbrook

Zadavatel: Magician
Místo: na jihu od Moorbrook v malém domě

Dle označení na mapě se dejte k jeskyni, kde se probojujte k obřímu pavoukovi. Zmlaťte pavouka, dokud se nevzdá. Jaké nemilé zjištění, když se dozvídáte, že právě ten čaroději ji uvěznil dívku do pavoučí podoby. Jako správný hrdina nebudete pomáhat zlému čaroději, proto souhlaste. Zabte ji a seberte z jejího těla mozek, vraťte se zpět k čarodějovi a zabte ho. Z jeho těla seberte klíč, který vám zpřístupní do jeho laboratoře. Tam vložte mozek do nádoby. Spolu s osvobozenou Maegvinou se dejte na povrch.

2. Pure Water

Zadavatel: Claror Smashhand
Místo: Moorbrook

Na JV od Moorbrooku je jeskyně, uvnitř zabte nepřátele. Pak se vraťte za velitelem a oznamte mu veselou zprávu.

3. The Narcotic Witch

Zadavatel: Sir Jost nebo Esfahnia
Místo: Moorbrook

Na západ od města je chatrč. Tam naleznete Xanaru, zabte ji a z jejího těla seberte klíče, kterým otevřete klec. Spolu s zachráněnou dívkou se vraťte zpět.

4.Whiskey Supplier

Zadavatel: Whisky Dealer
Místo: Moorbrook

Delear vás požádá o doručení sudu do Drakenden, seberte sud a dejte se do krčmy v Drakenden, tam dejte whiskey hospodskému.

Oasis of Ahil-Tar

1. Scout Post

Zadavatel: Mario Kani
Místo: Oasis of Ahil-Tar

Velitel vám označil na mapě 3 místa, kde se nacházejí průzkumníci. První dva jsou živý, ale 3. průzkumník je mrtvý, z jeho těla si vemte poznámky, které odneste veliteli.

2. Settlers of the Desert

Zadavatel: Mario Kani
Místo: Oasis of Ahil-Tar

Dejte se dle mapy do označeného místa, tam najdete chlápka, se kterým se vraťte zpět.

3. The Lost Settlers

Zadavatel: Mario Kani
Místo: Oasis of Ahil-Tar

Od zachráněného chlápka, jste se dozvěděli o únosu a na svědomí mají orkové. Banda orků najdete na východě od tábora. Zabte je a osadníky odvezte do zpět.

4. Evacuation

Zadavatel: Mario Kani
Místo: Oasis of Ahil-Tar

Spolu s jednotkami v táboře budete čelit útok nemrtvých, musíte je zabít všechny, jinak quest nesplníte. Po jejich likvidaci si dejte pokec s velitelem.